Lėktuvų bilietai ir skrydžiai prieinami visiems

Šiandien visiems suprantamą žodį ,,turistas“, kaip naują keliautojo pavadinimą, pasiūlė Samuelis Pegge, 1800 metais. 1811 metais Anglijos publicistinis leidinys ,,Sporting Magazine“ įvedė žodį turizmas. Mokslininkai, istorinio laiko keliu grįžę į tūkstantmečių gilumą, įsitikino, kad turizmo verslas ir prieš tūkstančius metų, ir dabar turėjo ir  turi bendrų savybių. Daugelis patogumų ir paslaugų, kurių reikalauja šiuolaikinis turistas, kaip skrydžiai, nes lektuvu bilietai prieinami bet kam, o ypač lėktuvų bilietai įsigyjant paskutinę minutę. Nors nuo ankstyviausių kelionių laikų, turistams buvo suteikiamos tokios paslaugos ir patogumai, kaip apgyvendinimas, visuomeninis maitinimas, suvenyrų parduotuvės ir net gidai.

Tobulėjant technologijoms, patobulėjo ir išaugo paklausos, tokios kaip: kelionės lėktuvu- kaip saugus ir greitas susisiekimas, lėktuvų bilietai nekainuoja košmariškai daug ir įperkami beveik kiekvienam, aukšta apgyvendinimo paslaugų kokybė bei pramogų kompleksai, išpopuliarėjusios kelionės poilsio ar mokslo tikslais, ekstremalių ir egzotinių pojūčių ieškojimas bei kita.

Iki XVI amžiaus ketinantieji keliauti turėjo tris galimybes: eiti pėsčiomis ( tai teko vargingųjų daliai, kaip toli jie bekeliautų); joti arkliu; būti tarnų vežami, nešami neštuvais – tokia tarnų paslauga buvo prieinama tik aristokratams, ne taip kaip dabar, kai lėktuvų bilietai pakankamai pigūs, laivų ar traukinių bilietų kainos prieinamos bet kokio socialinio sluoksnio žmonėms. Arkliais traukiami vežimai nebuvo patogūs ir greiti, o apie linges XVI amžiuje nieko nežinota. Keliai gąsdino duobėmis, ratų provėžomis, neišbrendamomis purvo jūromis rudenį ar žiemą, orui atšilus. Kelionės tikrino ištvermę. Šalia pagrindinių kelių knibždėjo plėšikai. Be karališkosios šeimos, teismo tarnautojų, apsauga naudojosi tik saujelė turtingųjų miestiečių ar pirklių, keliaujančių į savo antruosius namus kaime.

Spyruoklinės karietos suteikė naujų galimybių. Pirmųjų tokių karietų XV amžiaus pavyzdžiai kildinami iš Vengrijos. XVII amžiaus viduryje, spyruoklinės karietos paplito labiau, ypač Britanijoje.

Netruko atsirasti diližanas- senovinis dengtas, didelis, dažnai keturiais arkliais traukimas pašto ir keleivių vežimas. Kartu su tokia pervežimo paslauga gimė sąvoka ,,greitkelis“. Keliai gavo naują dangą, o keliautojai- prievolę mokėti kelių mokestį, išlikusį net iki šių dienų. Be abejonės, keliaujant reikėjo ir kažkur ilsėtis, valgyti, maitinti arklius. Būstas ir nakvynė tapo labai svarbiu keliaujančiųjų poreikiu. Pakelėse dygstančios užeigos priglausdavo nuvargusius po ilgos kelionės, suteikdavo kambarius, parūpindavo naujų arklių.

XIX a. pirmojoje pusėje dvi transporto technologijos smarkiai pakeitė keliavimo priemones ir keliones. Pirmiausia, atsirado geležinkelis, pradžioje sujungęs didžiuosius miestus ir pramonės centrus, vėliau malonumų ieškotojus gabenęs į pajūrius ir kurortus. Kaip XIX a. žemės transportas sietinas su geležinkelių tinklu, taip keliavimas jūra- su garlaivių era. Po geležinkelių amžiaus lėktuvas tapo greitėjimo ir modernėjimo simboliu. Lėktuvų atsiradimas tapo viena svarbiausia, greičiausia, saugiausia transporto priemone, ir suteikė galimybę masei žmonių nuvykti į bet kurį pasaulio kampelį.

Best Apps for Traveling with Kids

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

35 − 29 =