Kaip ištikrųjų keliaujant atrodo žodis „Pigu“?

„Ryanair“ ir „Wizzair“ yra dvi pigiausius skrydžius siūlančios avialinijų kompanijos Lietuvoja. Ekspertai mano, kad netolimoje ateityje tokių kompanijų turėtų atsirasti vis daugiau. Iš anksto prognozuoti apie jų sėkmę ir ateitį yra labai sunku. Lietuvos rinka su mažiau nei 3 milijonais gyventojų – labai menka. Tokio tipo bendrovėms tikėtis šlovingo ir pelningo kelio būtų labai optimistiška ir nelabai realu. Nevalia pamiršti, kad čia turime senai dirbančias kitas lietuvių, lenkų ir olandų skrydžių bendroves. Jos pamačiuosios naujus konkurentus tikrai nesnaus ir stengsis kuo greičiau keisti kainų politiką. Panašus procesas vyksta ir dabar, tik į Lietuvą įžengus „airBaltic“.

Kalbos apie pigių skrydžių bendroves sklinda ne tik sostinėje. Dvimiesčio projektas tarp Vilniaus ir Kauno neapsieina be Karmėlavos orouosto bei tų pačių minėtųjų „Ryanair“ ir „Wizzair“ prisijungimo. Pats oro uostas turėtų būti susietas su geležinkelio stotimi ir nepamaišytų patogesnė priega su Vilniumi. Politikai jau trina rankomis ir numato didžiulę ekonominę naudą, kurią atneštų išplėtoto oro uosto įdėja. Tiek Vilniaus, tiek Kauno savivaldybės tikrai nesipriešintų prisidėti prie išlaidų regiono ir būtinoms skrydžio reklamos, taip pat garantuojant tiesioginį susisiekimą su autobusais vežančiais iki Kauno oro uosto. Kauno oro uostui tai būtų puiki galimybė tapti svarbiausiu ir moderniausiu avialinijų centru Lietuvoje, žinant potencialias jo plėtros galimybes. Pigūs skrydžiai į Londoną, Paryžių, Romą, Madridą, Berlyną ir kitus pasaulio didmiesčius turėtų pritraukti dar didesnį skaičių turistų ir auginti plėtrą itin ryškiais skaičiais. Lietuvoje ši įdėja svarstoma jau gan ilgą laiką, tačiau niekas nesigriebė rimtų veiksmų. Tačiau metams bėgant į priekį atsiranda vis daugiau norinčiųjų investuotojų kurie šį projektą bando patobulinti ir planuoja įtraukti mūsų šalių kaimynių miestus (Rygą, Varšuvą, Taliną). Norint užtikrinti keturšalį bendradarbiavimą įdėją būtų įgyvendinti šiek tiek sudėtingiau, nes ekspertai abejoja kitų šalių iniciatyvą šio projekto augime.

Tačiau nepaisant visų neatsakytų klausimų, šių dienų Lietuviai gali džiaugtis tikrai pigiomis bilietų kainomis ir leisti sau ir savo šeimoms patirti tikrus atostogų malonumus.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

91 − 87 =